KNK zamac, výrobné družstvo / KNK zamac, cooperative society

20 ROČNÁ SKÚSENOSŤ V OBLASTI TLAKOVÉHO LIATIA A POVRCHOVÝCH ÚPRAV

NAŠA SPOLOČNOSŤ

KNK zamac, výrobné družstvo je súkromná firma ktorej hlavnou činnosťou je výroba nábytkového kovania a technických odliatkov zo zinkozliatiny Zamak5 (pomocou tlakového odlievania) a povrchová úprava zinkových odliatkov omieľaním, lakovaním, práškovaním a galvanickým pokovením.

Firma bola založená v roku 2013 po rozdelení KNK výrobné družstvo, ktoré pôsobilo na tuzemskom a zahraničnom trhu od roku 1993.

20 ročná skúsenosť v oblasti tlakového liatia zinkovýchodliatkovpovrchovýchúprav, umožnila dosiahnuť vysokú kvalitu produktov, ktoré našli uplatnenie v mnohých krajinách sveta.

Stratégiou firmy je dodávať vysokú kvalitu zinkových výrobkov, ktorá spĺňa všetky požiadavky zákazníka za konkurencieschopné ceny v čo najkratších termínoch. Od svojho vzniku sa firma snažila o rozvoj a modernizáciu za účelom presadenia na európskom a svetovom trhu.

Firma kladie veľký význam na spokojnosť zákazníka, kvalitu, inováciu, ekológiu, zlepšovanie výrobného procesu a budovanie korektných obchodno-partnerských vzťahov.

Hlavnou surovinou pri výrobe je zinková zliatina (Zamak5), ktorá sa ďalej opracúva mechanicky (brúsenie, satinovanie, leštenie a obstrih) a následne galvanicky (lesklý alebo matný nikel & chróm, mosadz, patina, čierny nikel, meď), práškovými vypaľovacími farbami alebo formou “mokrého procesu” lakovaním.